.
Napsal Libor Vondráček
http%3A%2F%2Fhoumrovo.gvn.cz%2Flm%2Findex.php%2Fhome%2F20-2012-13%2F

Dne 15.10. 2010 se odehrál 4. vskutku zajímavý zápas naši futsalové ligy.

První poločas začal dobře pro 5.A v prvních pěti minutách si vypracovali dvě šance a Libor Vondráček vstřelil první gól zápasu na 1:0. Tím se 5.A dostala ovšem do zřejmě až moc velkého klidu. Protože ještě v běhěm prvního poločasu dokázala inkasovat dva góly (na 1:1 dával Pavel Vosecký z 2.B a na 2:1 otočil Michal Mihulec.

V 2. poločase se tým 5.A se dostal pod psychickou deku a díky svým chybám prohrával 3:1 (Petr Švepeš) a to ještě neměl být konec. 10 minut před koncem zvýšil náskok na 4:1 Vojtěch Vácha.

Situace se zdál být pro 5.A kritická, ale tento tým dal najevo svou vnitřní sílu a vidal se z posledních sil k náporu. Na 4:2 snižoval Petr Antušek po pěkné akci gólem do prázdné branky. Stav 4:2 nevydržel dlouho, protože na 4:3 snížil Michal Chrstoš. Hráči 5.A stále doufali ještě v jeden gól, nakonec totiž ovšem mohli dokonce vyhrát. Vyrovnal Petr Antušek a 3 minuty před koncem poločasu a mohl dokonce dát i hattrick, ale minutu před koncem trefil nůžkami pouze břevno. 2.C samozřejmě téměř celý zápas vedla, ale v posledních minutách si vedení nechala vzít, a proto lze říci že remíza byla spravedlivou.

Takže jsme byli svědky prvního prodloužení v tomto ročníku futsalové ligy, během prodloužení se míč objevoval spíše na polovině 5.A, ale vyloženou šanci si vypracovali oba celky pouze jednu (každý). Na řadu po pěti minutách přišly penalty. Každý tým kopal 4 série a po nich bylo skóre 1:1. Takže se rozhodlo v K.O. První střelu Pavel Vosecký proměnil a Petr Antušek svůj úspěch nezopakoval a tak penalty vyhrála 2.C 2:1.

Mužem zápasu jsem si dovolil stanovit Petr Antuška, který dal dva góly měl blízko k hattricku a poté ještě proměnil jednu ze svých dvou penalt.