5.A - 4.A 0:1
Pondělí, 13 Září 2010 15:05
. Aktualizováno Úterý, 30 Srpen 2011 11:47
Napsal Libor Vondráček
http%3A%2F%2Fhoumrovo.gvn.cz%2Flm%2Findex.php%2Fcomponent%2Fcontent%2Farticle%2F3-2010-2011%2F15-5a-4a-01.html

Viděli jste utkání Česko - Litva? Pokud ano, není třeba ani hovořit o výkon 5.A, který se velmi podobal tomu který o 5 dní dříve náš reprezentační tým (čtěte dál).

Zápas začal opatrně a první gólová šance se objevila až okolo páté minuty prvního poločasu. Na svých nohách měl vedení Dominik Kučera z 5.A, poté byla v prvním poločase nebezpečná pravděpodobně už jen střela Libora Vondráčka z otočky, ale zejména gólmané se postarali svými spolehlivými výkony o poločasový stav 0:0.

V druhém poločase začalo být týmům jasné, že pro zvítězení v zápase bude možná stačit vstřelit pouze jedinou branku. Blízko k tomu měli několikrát hráči 5.A, ale hráči 4.A hráli v pevném obranném bloku a neustále hrozili rychlými protiútoky. V polovině druhého poločasu tlak 5.A vrcholil. Hráči 5.A ovšem neustále ostřelovali pouze sít za brankou nebo tyč. Když už se zdálo, že hráči 5.A gól nevstřelí, ikdyž se do útoků pouštěli ve čtyřech, a zápas tak skončí 0:0, jejich nadměrná snaha pro vstřelení gólu se jim vymstila a dvě minuty před koncem obdrželi gól z několikátého protiútoku soupeře. Matěj Votava střelil míč k pravé tyči a brankář 5.A Petr Šíma na něj byl krátký.

Panel zápasu:Fotogalerie

Do té doby naprosto bezchybný brankář Petr Šíma několikrát svým včasným vyběhnutím zachránil svůj tým od obdržení branky, tentokrát měl ovšem trochu smůly a pro se mu to nepodařilo. Chyby ovšem ležela zejména hráčích 5.A, kteří se na konci již nestíhali vracet a tak si svou prohru zavinil sami. V posledních 2 minutách si sice ještě vypracovali pár šancí ovšem brankář 4.A Marek Kamenický jim svými zákroky nedovolil skórovat, proto byl poprávem označen za hvězdu utkání.

"Nebyl to náš den, chyběl nám maskot a také štěstí, ale hraje se na góly a příště to bude určitě lepší, ještě je před námi dalších 9 zápasů, takže si snad napravíme reputaci. :) Španělé taky prohráli se Švýcarskem a pak vyhráli MS, takže doufejme že se nám povede něco podobného!!" prohlásil kapitán 5. Libor Vondráček.